Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Wybory prezydenta Warszawy powinny odbyć się w normalnym terminie

dodano 2013-06-24 10:19 w kategorii: Ludzie

Wybory prezydenta Warszawy powinny odbyć się w normalnym terminie, czyli jesienią 2014 roku. Nie ma sensu angażować się w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz jeśli nie da to żadnego efektu politycznego - ocenił przewodniczący  SLD, Leszek Miller. 
 
SLD będzie miał swojego kandydata, ale w normalnych wyborach, jesienią przyszłego roku. - powiedział szef Sojuszu gdy został zapytany o kandydata SLD na prezydenta Warszawy. 
 
Dodał także: Według naszych ocen, a także informacji wojewody mazowieckiego, przyspieszonych wyborów na urząd prezydenta Warszawy nie będzie. Lider SLD jest zdania, że nie ma sensu angażować się w referendum, w sprawie odwołania obecnych władz miasta, które nie da "żadnego efektu politycznego". - Koszt takiego referendum to około 5 mln zł. Jeżeli zostanie wprowadzony komisarz z PO, to władza PO w Warszawie zostanie tylko i wyłącznie wzmocniona, a nie osłabiona.
 
Szef Sojuszu powiedział również, że SLD jest gotów do wzięcia udziału w ewentualnych przyspieszonych wyborach parlamentarnych, jednak tylko wtedy gdyby okazało się, że jest to jedyna możliwość rozwiązywania narastającego kryzysu politycznego i społecznego.


Komentarze

Wydarzenia

 • SLD na Kongresie Świeckości

  30 minut temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  3 godziny temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  4 godziny temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  5 godzin temu

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

 • Żukowska: Prezydent Warszawy powinna ponieść odpowiedzialność za brak nadzoru

  3 dni temu, 2017-10-20

  - Jeżeli się ma zbyt duże zaufanie do ludzi, to nie powinno się pełnić kierowniczych stanowisk. Może opieka nad zwierzętami i inne szczytne zawody, gdzie nie ponosi się odpowiedzialności za wielomilionowe miasto, które ma ogromny budżet – oceniła Anna-Maria Żukowska w programie „Sedno Sprawy”.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.